8516FYLF
Berton Electronics Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
8516FYLF
Category : Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Buffers, Drivers
Ratio - Input:Output : 1:16
Type : Fanout Buffer (Distribution)
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Differential - Input:Output : Yes/Yes
Series : -
Input : HCSL, LVDS, LVHSTL, LVPECL, SSTL
Supplier Device Package : 48-TQFP (7x7)
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Frequency - Max : 700 MHz
Voltage - Supply : 3.135V ~ 3.465V
Package / Case : 48-LQFP
Output : LVDS
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Number of Circuits : 1
Base Product Number : 8516F
Description : IC CLK BUFFER 1:16 700MHZ 48TQFP
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 1:16 700 MHz 48-LQFP