APT80GP60J
Berton Electronics Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
APT80GP60J
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 151 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tube
Series : POWER MOS 7®
Package / Case : ISOTOP
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.7V @ 15V, 80A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 600 V
Supplier Device Package : ISOTOP®
Mfr : Microchip Technology
Operating Temperature : -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 1 mA
IGBT Type : PT
Power - Max : 462 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 9.84 nF @ 25 V
Configuration : Single
NTC Thermistor : No
Base Product Number : APT80GP60
Description : IGBT MOD 600V 151A 462W ISOTOP
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
IGBT Module PT Single 600 V 151 A 462 W Chassis Mount ISOTOP®